• info@parspooyesh.com

  • شماره تماس :۴۸۰۵۶۰۰۰-۰۲۱ ۹۶۶۱۴-۰۲۱

  • ساعت کاری :زمان: ۷-۲۴-۳۶۵

سیستم جامع چکاد مجموعه سیستم های لازم برای اپراتورها جهت ارایه سرویس های همگرا بر روی بسترهای IP و بدون وابستگی به تکنولوژی دسترسی است.اجزای تشکیل دهنده این سیستم عبارتند از :

  • IBSng Online Charging

  • IBSng Offline Charging

  • IBSng Charging Engine

  • IBSng AAA

  • IBSng PCRF

  • Chakavak NGN Switch

  • Third Party PCEF and DPI

Chakad

 

 IBSng Charge Engine

  این سیستم backend شارژینگ و rating می باشد که هر دو سیستم OCS, OFCS از آن جهت انجام پردازش و محاسبات استفاده می کنند. این سیستم علاوه بر سیاست های شارژینگ که بصورت پیش فرض در آن تعبیه شده قابلیت توسعه توسط اپراتور توسط اسکریپت های Lua را نیز دارد.

این سیستم می تواند بر روی هر Node در هر ثانیه پردازشی معادل ۳۰۰۰ درخواست شارژینگ را پاسخگویی کند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

(IBSng Online Charging (OCS

IBSng OCS یکی از اجزای نسل جدید نرم افزار IBSng می باشد که بر اساس استاندارد های مدرن 3GPP توسعه پیدا کرده است. این نرم افزار هم برای اپراتورهای موبایل و هم ثابت قابل استفاده می باشد و می تواند همگرایی سرویس های مختلف از جمله ADSL, NGN, LTE, WiMax, WiFi را فراهم سازد. استفاده از سیستم های همگرا به تعریف سرویس های جذاب تر و در نتیجه درآمد بیشتر کمک می کند. همچنین قابلیت شارژینگ و اعمال سیاست بر اساس محتوا و پشتیبانی از سرویس های ارزش افزوده نیز، از امکانات این سیستم می باشد. این سیستم یکی از اجزای سیستم جامع ارائه شده توسط شرکت پارس پویش فن آور می باشد که بصورت مستقل نیز قابل پیاده سازی و استفاده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید (OffOnline Charging and Mediation (OFCS

این سیستم جهت ارتباط با کامپوننت های شبکه که امکان شارژینگ روی خط ندارند، استفاده می شود. همچنین با استفاده از ماژول Mediation فرمتهای مختلف ورودی می تواند به شکل استاندارد سیستم تبدیل و پردازش شوند.
OFCS از IBSng Charging Engine برای Charging and Rating داده های ورودی استفاده می کند و بنابراین کلیه امکانات موجود در Charging Engine بر روی داده های Offline نیز قابل اعمال می باشد. در واقع با replay کردن Session مشترک، مشابه OCS عمل خواهد کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید(Policy Charging Rule Function (PCRF

سیاست هایی که باید بر روی مشترکین اعمال شود در این سیستم حفظ شده و بر روی کامپوننت های خارجی (مانند PCEF) اعمال (Provision) می شوند. این سیاست ها می توانند وابسته به شرایط شبکه و سرویس دهنده و وضعیت مشترک، بصورت پویا تغییر کنند تا بتوان کنترل بیشتری بر شبکه داشت. همچنین سیاست ها بسته به محل مشترک و تکنولوژی دسترسی بایستی متفاوت باشند و حتی سیاست ها در کامپوننت های مختلفی (مثل DSLAM Element Manager یا Wifi Controller) اعمال شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنیدIBSng AAA

سیستم AAA نرم افزار IBSng با استفاده از پروتکل Radius با Bras, BNG و یا Gateway ها در ارتباط می باشد. AAA بازگشایی بسته های Radius را انجام داده و با استفاده از ساختار ماژولار خود درخواست را پردازش می کند. برای شارژینگ نیز به عنوان Diameter Credit Control Client با سرویس IBSng Online Charging مرتبط بوده و قوانین شارژینگ را اعمال می کند. در صورت نیاز سیستم می تواند به صورت Offline و بدون ارتباط با OCS به پاسخگویی به کاربران ادامه دهد و سپس از Radius Dump های ذخیره شده جهت شارژینگ از طریق OFCS اقدام کند.
سیاست های کنترل پهنای باند و دسترسی ها نیز از طرف IBSng PCRF یا Subscriber Profile Repository (بسته به ماژول های شبکه) دریافت و در پاسخ بسته های Radius و یا از طریق Change of Authorization اعمال می شوند.
این سیستم شامل ماژول IPPool جهت اختصاص دادن IP به مشترکین بصورت داینامیک و یا اختصاصی می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنیدPCEF and DPI

PCEF یکی از ماژول های پر کاربر برای راه حل چکاد است. این سیستم با استفاده از Deep Packet Inspection می تواند بسته های شبکه را Classify کند و علاوه بر گزارش مصرف از طریق Diameter Gy یا Radius سیاست های لازم را اعمال کند. این ماژول می تواند توانایی تعریف سرویس های متنوع و جذابی را به اپراتور ها بدهد. همچنین با قابلیت تغییر پویای سیاست ها به کنترل بیشتر الگوی رفتار شبکه و مشترکین کمک کند.
علاوه برای شارژینگ و اعمال سیاست بر روی مشترکین، امکان کنترل و مهندسی ترافیک شبکه جهت اولویت بندی ترافیک کاربران یا Application های مهمتر را فراهم می سازد. همچنین امکان گزارش گیری از ترافیک شبکه بر اساس پروتکل و Application، اطلاعات با ارزشی در مورد شبکه و الگوی رفتاری کاربران فراهم می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

دانلود اطلاعات کامل راهکار چکاد با فرمت PDF PDF icon